Комунальний заклад Ізмаїльської міської ради «Дитяча художня школа»

Дитяча художня школа м. Ізмаїл

Дитяча художня школа м. Ізмаїл


Комунальний заклад Ізмаїльської міської ради «Дитяча художня школа»

Адреса:

68600 м. Ізмаїл, вул. Осипенко, 84

Телефон:

+38 (04841) 2-30-01

e-mail:

xydoshka@ukr.net

Директор:

Іванова Євгенія Всеволодівна


Комунальний заклад Ізмаїльської міської ради «Дитяча художня школа»

Про школу


Дитяча художня школа м. Ізмаїл

Комунальний заклад Ізмаїльської міської ради «Дитяча художня школа» є одним із флагманів художньої освіти дітей та молоді Придунав'я і півдня України в цілому.

У 1973 році в будівлі по вул. Осипенко, 84 була відкрита ізостудія. Засновником та першим директором стала викладач малюнку, живопису та композиції Сіготіна Ніна Іванівна. До педагогічного складу увійшли професійні художники, що доклали багато зусиль, закладаючи основи школи, працюючи з дітьми та навчаючи їх прекрасному.

01 жовтня 1974 року на базі ізостудії рішенням виконкому Ізмаїльської міської ради від 02.08.1974 р. за № 451 було створено Дитячу художню школу. Перший випуск складав 65 учнів. Сьогодні в школі навчається біля 450 учнів.

За 45 років свого існування заклад випустив 1380 учнів. Серед них – визнані митці, члени Ізмаїльської міської спілки художників (О. Друмова, С. Сухінін, С. Ушаков, Н. Фуфаєва та ін.), Спілки художників України та інших країн (К. Лемешева, Г. Сапунжи, М. Седнін, О. Телалим, М. Федяєв, І. Шишман та ін.). Велика частка випускників школи продовжує своє навчання за мистецьким та художньо-педагогічним спрямуванням у вищих навчальних закладах України (у тому числі в Академії образотворчого мистецтва та архітектури). Крім того, багато дітей вступають до національних академій та коледжів ближнього зарубіжжя, зокрема Польщі, Болгарії, Росії й т. ін. Після закінчення вишів майже всі вони влаштовані за фахом, працюють архітекторами, дизайнерами, ювелірами, художниками, графіками, реставраторами, провадять наукову та художньо-педагогічну діяльність.

«Дитяча художня школа» м. Ізмаїл надає державні гарантії естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної та світової культури, готує підґрунтя для занять художньою творчістю, а для найбільш обдарованих учнів – до вибору професії в галузі культури та мистецтва.

Відповідно до навчального процесу основними структурними підрозділами є фахові дисципліни: малюнку, живопису, композиції, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва. Заклад має академічний напрямок навчання. Випускники отримують свідоцтво про базову художню освіту державного зразка.

Наразі у школі працює сімнадцять викладачів: Авсентієва Є.Ю., Атанасова І.І., Бондар Л.А., Вахнован О.П., Гуркіна А.О., Іванова Є.В., Зубарєв П.В., Комар О.В., Коцофляк І.І., Лемешева К.О., Оносова Є.Є., Сіготіна Н.І., Соріна Л.О., Сорока В.О., Федяєв М.В., Філіппова І.В., Щербіна В.Ф. З них шість вчителів мають вищу категорію.

Школа пишається мистецькими та педагогічними здобутками своїх викладачів. Так, дуже цікавим є художній та методичний доробок Бондар Л.А., яка пропагує звернення до народного мистецтва витинанки і залучає до нього дітей. Вчителі школи Коцофляк І.І., Лемешева К.О. та Федяєв М.В. є членами НСХУ, знаними в Україні та за її межами майстрами графіки та живопису. Вони активно підвищують власний професійний рівень як художники і своїм прикладом надихають учнів на творчі звершення. У художньо-педагогічній діяльності Сіготіної Н.І. велика увага приділяється не лише опрацюванню техніки, але й розвитку спостережливості та творчої уяви, заснованих на вивченні навколишнього світу. Іванова Є.В. поєднує у викладанні історії мистецтв традиційні та сучасні методики, використовує елементи гри та арт-терапії, що сприяє підвищенню інтересу дітей до теоретичної дисципліни. Філіппова І.В. широко використовує можливості сучасних комп’ютерних технологій, що є особливо актуальним при опануванні декоративно-ужиткового мистецтва.

Можна також відзначити, що в різні роки до викладання у школі залучалися видатні майстри пензля: заслужений художник України Кара О.Д., члени НСХУ Дуднік В.М., Тарпан М.П. та ін. Усі вони зробили безцінний внесок у формування обличчя школи, її розвиток як осередка мистецького життя громади.

Вже не один рік педколектив працює над проблемою «Індивідуальний підхід до навчання та виховання учнів». На базі ДХШ майже щорічно проводяться регіональні семінари, на які запрошуються відомі художники міста, що демонструють майстер-класи з живопису, композиції, знайомлять з новими художніми техніками. В той самий час, паралельно із семінаром проводяться конкурси серед учнів старших класів на теми: «Кубізм», «Сюрреалізм», «Конструктивізм» тощо. Вчителі зі шкіл естетичного виховання Ізмаїла, Кілії, Болграда, Тарутіно, Рені, Шевченково виступають із доповідями, у яких розповідають про свій досвід та надбання. Традиційно художня школа виступає організатором фестивалю-бієнале художньої творчості «Діти Бессарабії».

Нині викладачі та учні школи беруть участь в багатьох персональних і групових виставках, творчих художніх заходах. Учні школи мають дипломи лауреатів Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських конкурсах.

Школа має великий потенціал та перспективи розвитку. Враховуючи попит на введення новітніх технологій в сучасну образотворчу освіту, у найближчій перспективі планується відкриття комп’ютерного класу, де учні зможуть опановувати основи комп’ютерної графіки та дизайну.

Галерея

Карта